Skup tonerów – jakie tonery można sprzedać?

Profesjonalne skupy tonerów jak sama nazwa wskazuje specjalizują się w skupywaniu zużytych tonerów. Warto jednak zaznaczyć, że skupy zainteresowane są przede wszystkim oryginalnymi wkładami, które wyprodukowane są przez producentów poszczególnych urządzeń drukujących. Skupywane są jedynie zużyte wkłady o pełnej pojemności, a nie startowe modele.

O czym należy pamiętać?

Skup tonerów przyjmuje jedynie puste tonery i tusze, które nie mają żadnych uszkodzeń mechanicznych. Mowa tutaj przede wszystkim o zerwanych plombach, uszkodzonych naklejkach albo taśmach. Wszystkie zużyte tusze sprawdzane są na specjalnych testerach elektronicznych albo bezpośrednio w drukarkach.

W jaki sposób można rozpoznać oryginalny tusz?

Oryginalne wkłady wyprodukowane przez renomowanych producentów drukarek posiadają oczywiście stosowne oznaczenie. Warto zwrócić uwagę nie tylko na logo, ale również na symbol danego wkładu, który najczęściej wytłoczony jest bezpośrednio na korpusie. Jeżeli brakuje widocznego logo, to najprawdopodobniej wkład nie jest oryginalny i niestety nie podlega skupowi.

Jakich wkładów nie toleruje skup?

Profesjonalny skup tonerów bardzo rzadko kiedy jest zainteresowany nowymi tonerami, które pochodzą z Azji. Większość skupów unika również wkładów regenerowanych, które wśród użytkowników drukarek cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak wspomniano powyżej skupy tonerów nie są zainteresowane także zużytymi wkładami startowymi. Modele te oznaczone są jako Initial albo Start. Puste tonery startowe bardzo często mają po prostu zmniejszone komory na toner i nie posiadają specjalnego chipa zliczającego.