Funkcjonalność głośników bluetooth

Głośniki bezprzewodowe bluetooth to absolutny strzał w dziesiątkę na rynku audio. Zazwyczaj niewielkich rozmiarów urządzenia potrafią odtwarzać dobrej jakości dźwięk. Za to właśnie pokochaliśmy głośniki bezprzewodowe, które szturmem zdobyły popularność zwłaszcza wśród młodych ludzi. Jakie funkcjonalności posiadają? Jeden z popularniejszych na rynku modeli to głośnik bluetooth Manta.

Podstawowe funkcjonalności głośników bezprzewodowych

Głośniki bezprzewodowe łączą się z urządzeniem między innymi za pomocą bluetooth. Ważną więc kwestią jest zasięg urządzenia. Może on wynosić od 10 do nawet 200 metrów. 

Podstawową kwestią jest również moc głośnika. Od niej zależy jak głośno będzie w stanie działać i odtwarzać muzykę. Tutaj rozwidlenie wśród modeli jest ogromne bo mogą mieć moc od 3 do nawet 60 W. 

Maksymalny czas pracy głośnika to rzec niezmiernie ważna. Tutaj producenci również oferują bardzo różne urządzenia, które mogą pracować od 2 do nawet 24 godzin bez przerwy.

Po przeanalizowaniu parametrów technicznych czas spojrzeć również na mechaniczne. Dobrej jakości urządzenie powinno być odporne na kurz, wodę i urazy mechaniczne. Odporność na wodę, kurz i inne czynniki podawana jest również w liczbach i zależy od producenta i modelu. 

Wszystkie wymienione parametry zależą oczywiście od ceny. Są modele głośników, które można kupić już za kilkadziesiąt złotych jak i takie, które kosztują 500 zł. Decydując się na zakup głośnika, który ma posłużyć nam trochę dłużej warto kupić głośnik co najmniej ze średniej półki cenowej.