Głośniki bluetooth – jaki będzie najlepszy?

Hitem ostatnich lat w branży nowoczesnej elektroniki są głośniki, oparte o bezprzewodowy protokół komunikacyjny bluetooth. Ulice polskich miast już dawno zaroiły się od osób, które, dzięki trzymaniu w ręku przedmiotu o kształcie przypominającym najczęściej niewielką tubę cieszą się wysokiej jakości dźwiękami, wydawanymi przez głośniki bluetooth Manta, łączące się np. ze smarphone’ami za pośrednictwem właśnie bluetootha.

Co może głośnik bluetooth?

Istotą działania głośników bluetooth jest ich bezprzewodowość. Zastosowanie do komunikacji z urządzeniami multimedialnymi popularnego protokołu bluetooth sprawia, iż głośniki tego typu mogą obecnie współpracować z całą masą urządzeń – począwszy od smartphone’ów, poprzez konsole do gier, aż po laptopy i nowoczesne telewizory.

Brak przewodów fizycznych oznacza większą swobodę i wygodę użytkowania. Daje także możliwość szybkiej zmiany przyłączonego do głośnika urządzenia, bez konieczności ingerencji w splątany układ kabli, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych głośników.

Czym kierować się przy wyborze głośnika bluetooth?

Wybierając się po zakup tego typu głośnika, warto zwracać uwagę na kilka parametrów. Przede wszystkim na zakres pasm przewodzenia, które współdecydują o jakości emitowanych dźwięków. Kolejną kwestią jest zasięg działania komunikacji bluetooth głośnika, która przekłada się na odległość, na jaką można odejść z głośnikiem od źródła dźwięku.

Należy także pamiętać o tym, że głośnikom bluetooth do działania niezbędna jest energia, pochodząca najczęściej z wbudowanego akumulatora, ładowanego analogicznie do baterii w telefonach komórkowych. Warto więc sięgać po modele głośników z najbardziej pojemnymi akumulatorami, pozwolą one bowiem na najdłuższy z możliwych czas używania głośników na pojedynczym ładowaniu.